Binbirnot, Eş Zamanlı Dünya Tarihi, Sanat Tarihi, Dinler Tarihi gibi seminerler düzenlemekte ve Gezi Organizasyonları yapmaktadır. Bugünü anlamak için geçmişin izini sürerek yaptığımız okumaları, 2007 yılından bu yana sizlerle paylaşıyoruz.

Tarih Öncesi Çağlarʼdan, günümüze kadar geçen süreç içinde “Eş Zamanlı Tarih Okumaları” yapıyoruz. Dönemlere ilişkin haritalar ve görseller eşliğinde yapılan seminerlerimiz renkli ve hareketli geçiyor. Sorularınızı rahatça sorabileceğiniz, eğlenirken öğrenebileceğimiz bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Bir sezon (4 aylık iki dönem) süren  ”Eş Zamanlı Tarih Okumaları”  seminerlerini Fatih Kaplan’la gerçekleştiriyoruz.

Prof. Dr. İsmail Taşpınar’la  sezon boyu sürecek olan ”Meal Okumaları” nda, Kuran’da geçen ayetleri tarihsel boyutlarıyla da okuyarak, diğer dinlerin kitaplarında nasıl yer aldığına bakarak karşılaştırmalı olarak öğreniyoruz.

Belgesel yapımcısı ve yazar Esra Alkan’la yapacağımız ”Kalk Gidelim” seminerlerinde ülkemizin saklı güzelliklerini keşfediyoruz. Ayrıca Esra Alkan’la yapacağımız ”Canlı Röportajlar”da sürpriz bir konuğu ağırlıyoruz.

Hülya Küpçüoğlu ile gerçektireceğimiz ”Sanat Tarihi” seminerlerinde sanatın binlerce yıl süren serüvenine tanıklık ediyoruz.

Binbirgezi olarak, 2012 yılından bu yana seminerlerle bağlantılı olarak yaptığımız gezilerimize her yıl yeni güzergahlar katıyoruz. Blogumuzun ‘’Gezi’’ sayfasından gerçekleştirdiğimiz gezileri, ‘’Ajanda’’ sayfasından ise gündemde olan gezileri takip edebilirsiniz.

Reklamlar

3 thoughts on “

  1. Başarılar diliyorum. Yalnız Yahudilik Tarihi’ni incelerken kaynaklar konusunda hassas olacağınıza inanıyorum. Eğer batılı kaynakları kullanıyor iseniz size şunu temin ederim ki, tümü Yahudilerin M.Ö’de 586’da başlayan Babil Sürgünü’ne kendi Yahudi Şuuru’nu ayakta tutabilmek ve ötekileştiren milliyetçi anlayışla tahrif edilen tevrat anlayışına dayanmaktadır. Mesela Dedeleri Hz. İbrahim’in yaşadıkları dönemlerde Akad coğrafyası içinde yaşadıklarını dahi iddia etmeye kadar vardırmaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s